İçeriğe geç

Gaziantep Mersin Arası Kaç KM

Gaziantep Mersin arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Mersin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Mersin arası kaç km? Gaziantep Mersin arası kaç saat? Gaziantep Mersin yol tarifi? Gaziantep Mersin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Mersin İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Mersin Arası Kaç KM

Gaziantep Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 298 km’dir. Gaziantep Mersin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 246 km’dir.

Gaziantep Mersin Arası Kaç KM

Gaziantep Mersin Arası Kaç Saat

Gaziantep Mersin arası kaç saat; Gaziantep Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 298 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Mersin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Mersin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 246 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Gaziantep Mersin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 298 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Mersin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Mersin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.