İçeriğe geç

Mersin Eskişehir Arası Kaç KM

Mersin Eskişehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Eskişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Eskişehir arası kaç km? Mersin Eskişehir arası kaç saat? Mersin Eskişehir yol tarifi? Mersin Eskişehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Eskişehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Mersin Eskişehir Arası Kaç KM

Mersin Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 664 km’dir. Mersin Eskişehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 488 km’dir.

Mersin Eskişehir Arası Kaç KM

Mersin Eskişehir Arası Kaç Saat

Mersin Eskişehir arası kaç saat; Mersin Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 664 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Eskişehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mersin Eskişehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 488 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Mersin Eskişehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 664 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Eskişehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Eskişehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.