İçeriğe geç

Erzurum Mersin Arası Kaç KM

Erzurum Mersin arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Mersin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Mersin arası kaç km? Erzurum Mersin arası kaç saat? Erzurum Mersin yol tarifi? Erzurum Mersin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Mersin İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Mersin Arası Kaç KM

Erzurum Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 915 km’dir. Erzurum Mersin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 673 km’dir.

Erzurum Mersin Arası Kaç KM

Erzurum Mersin Arası Kaç Saat

Erzurum Mersin arası kaç saat; Erzurum Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 915 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Mersin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Mersin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 673 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Erzurum Mersin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 915 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Mersin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Mersin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.