İçeriğe geç

Mersin Erzincan Arası Kaç KM

Mersin Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Erzincan arası kaç km? Mersin Erzincan arası kaç saat? Mersin Erzincan yol tarifi? Mersin Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km² ’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Mersin Erzincan Arası Kaç KM

Mersin Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 752 km’dir. Mersin Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 535 km’dir.

Mersin Erzincan Arası Kaç KM

Mersin Erzincan Arası Kaç Saat

Mersin Erzincan arası kaç saat; Mersin Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 752 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Mersin Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 535 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 12 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 12 dakika

Mersin Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 752 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.