Mersin Erzin Arası Kaç KM

Mersin Erzin arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Erzin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Erzin arası kaç km? Mersin Erzin arası kaç saat? Mersin Erzin yol tarifi? Mersin Erzin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Erzin İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Mersin ilinin yüzölçümü yaklaşık 25,437 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 39° 56′ 0.1140” Kuzey ve 32° 51′ 35.0676” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzin ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan Erzin ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 727 km2dir. Erzin ilçesinin coğrafi konumu ise 39° 47′ 13.6500” Kuzey ve 26° 20′ 9.1212” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin Erzin Arası Kaç KM

Mersin Erzin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 700 km’dir.

Mersin Erzin Arası Kaç KM

Mersin Erzin Arası Kaç Saat

Mersin Erzin arası kaç saat; Mersin Erzin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 700 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Mersin Erzin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Mersin Erzin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Erzin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 700 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Erzin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Erzin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzin’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.