İçeriğe geç

Mersin Elazığ Arası Kaç KM

Mersin Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Elazığ arası kaç km? Mersin Elazığ arası kaç saat? Mersin Elazığ yol tarifi? Mersin Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Elazığ Arası Kaç KM

Mersin Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 567 km’dir. Mersin Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 454 km’dir.

Mersin Elazığ Arası Kaç KM

Mersin Elazığ Arası Kaç Saat

Mersin Elazığ arası kaç saat; Mersin Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 567 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Mersin Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 454 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 6 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 6 dakika

Mersin Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 567 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.