İçeriğe geç

Mersin Edirne Arası Kaç KM

Mersin Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Edirne arası kaç km? Mersin Edirne arası kaç saat? Mersin Edirne yol tarifi? Mersin Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Edirne Arası Kaç KM

Mersin Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1180 km’dir. Mersin Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 883 km’dir.

Mersin Edirne Arası Kaç KM

Mersin Edirne Arası Kaç Saat

Mersin Edirne arası kaç saat; Mersin Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1180 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Mersin Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Mersin Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 883 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Mersin Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1180 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 95 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.