İçeriğe geç

Mersin Diyarbakır Arası Kaç KM

Mersin Diyarbakır arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Diyarbakır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Diyarbakır arası kaç km? Mersin Diyarbakır arası kaç saat? Mersin Diyarbakır yol tarifi? Mersin Diyarbakır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Diyarbakır İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Diyarbakır Arası Kaç KM

Mersin Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 599 km’dir. Mersin Diyarbakır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 508 km’dir.

Mersin Diyarbakır Arası Kaç KM

Mersin Diyarbakır Arası Kaç Saat

Mersin Diyarbakır arası kaç saat; Mersin Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 599 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Diyarbakır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Mersin Diyarbakır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 508 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Mersin Diyarbakır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 599 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Diyarbakır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Diyarbakır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.