İçeriğe geç

Mersin Denizli Arası Kaç KM

Mersin Denizli arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Denizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Denizli arası kaç km? Mersin Denizli arası kaç saat? Mersin Denizli yol tarifi? Mersin Denizli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Denizli İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Mersin Denizli Arası Kaç KM

Mersin Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 749 km’dir. Mersin Denizli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 503 km’dir.

Mersin Denizli Arası Kaç KM

Mersin Denizli Arası Kaç Saat

Mersin Denizli arası kaç saat; Mersin Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 749 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Denizli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Mersin Denizli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 503 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Mersin Denizli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 749 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Denizli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Denizli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.