İçeriğe geç

Mersin Çorum Arası Kaç KM

Mersin Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Çorum arası kaç km? Mersin Çorum arası kaç saat? Mersin Çorum yol tarifi? Mersin Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS    koordinatlarıdır.

Mersin Çorum Arası Kaç KM

Mersin Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 561 km’dir. Mersin Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 417 km’dir.

Mersin Çorum Arası Kaç KM

Mersin Çorum Arası Kaç Saat

Mersin Çorum arası kaç saat; Mersin Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 561 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Mersin Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 417 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Mersin Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 561 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.