Mersin Ceyhan Arası Kaç KM

Mersin Ceyhan arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Ceyhan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Ceyhan arası kaç km? Mersin Ceyhan arası kaç saat? Mersin Ceyhan yol tarifi? Mersin Ceyhan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Ceyhan İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdenizbölgesinde yer alan Mersin ilinin yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir.Mersin ilinin coğrafi konumu ise 36° 48′ 43.5708” Kuzey ve 34° 38′ 29.3244” DoğuGPS koordinatlarıdır.

Ceyhan ilçesi;

Akdenizbölgesinde yer alan Ceyhanilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,426km2dir.Ceyhan ilçesinin coğrafi konumu ise37° 1′ 43.5612” Kuzey ve 35° 48′ 44.7516” DoğuGPSkoordinatlarıdır.

Mersin Ceyhan Arası Kaç KM

Mersin Ceyhan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 130 km’dir.

Mersin Ceyhan Arası Kaç KM

Mersin Ceyhan Arası Kaç Saat

Mersin Ceyhan arası kaç saat; Mersin Ceyhan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 130 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakikasürmektedir. Mersin Ceyhan arası mesafe otobüs ile yaklaşık2 saat 30 dakikasürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Mersin Ceyhan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Ceyhan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 130 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Ceyhan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Ceyhan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ceyhan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ceyhan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.