İçeriğe geç

Mersin Ceyhan Arası Kaç KM

Mersin Ceyhan arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Ceyhan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Ceyhan arası kaç km? Mersin Ceyhan arası kaç saat? Mersin Ceyhan yol tarifi? Mersin Ceyhan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Ceyhan İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdenizbölgesinde yer alan Mersin ilinin yüzölçümü yaklaşık 15,620km2’dir.Mersin ilinin coğrafi konumu ise 36° 48′ 43.5708” Kuzey ve 34° 38′ 29.3244” DoğuGPS koordinatlarıdır.

Ceyhan ilçesi;

Akdenizbölgesinde yer alan Ceyhanilçesinin yüzölçümü yaklaşık2,029km2dir.Ceyhan ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 54′ 59.6196” Kuzey ve 34° 53′ 42.7560” DoğuGPSkoordinatlarıdır.

Mersin Ceyhan Arası Kaç KM

Mersin Ceyhan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 129 km’dir.

Mersin Ceyhan Arası Kaç KM

Mersin Ceyhan Arası Kaç Saat

Mersin Ceyhan arası kaç saat; Mersin Ceyhan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 129 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık2 saat sürmektedir. Mersin Ceyhan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saatsürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Mersin Ceyhan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Ceyhan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 129kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Ceyhan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Ceyhan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ceyhan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ceyhan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.