İçeriğe geç

Mersin Çankırı Arası Kaç KM

Mersin Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Çankırı arası kaç km? Mersin Çankırı arası kaç saat? Mersin Çankırı yol tarifi? Mersin Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir.  Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Çankırı Arası Kaç KM

Mersin Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 576 km’dir. Mersin Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 431 km’dir.

Mersin Çankırı Arası Kaç KM

Mersin Çankırı Arası Kaç Saat

Mersin Çankırı arası kaç saat; Mersin Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 576 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat  sürmektedir. Mersin Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 431 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 4 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 4 dakika

Mersin Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 576 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.