İçeriğe geç

Mersin Burdur Arası Kaç KM

Mersin Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Burdur arası kaç km? Mersin Burdur arası kaç saat? Mersin Burdur yol tarifi? Mersin Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Burdur Arası Kaç KM

Mersin Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 631 km’dir. Mersin Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 400 km’dir.

Mersin Burdur Arası Kaç Saat

Mersin Burdur arası kaç saat; Mersin Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 631 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Mersin Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat  30 dakika sürmektedir. Mersin Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 400 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Mersin Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 631 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.