İçeriğe geç

Mersin Bolu Arası Kaç KM

Mersin Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Bolu arası kaç km? Mersin Bolu arası kaç saat? Mersin Bolu yol tarifi? Mersin Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Bolu Arası Kaç KM

Mersin Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 km’dir. Mersin Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 510 km’dir.

Mersin Bolu Arası Kaç Saat

Mersin Bolu arası kaç saat; Mersin Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mersin Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 510 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Mersin Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.