İçeriğe geç

Mersin Bitlis Arası Kaç KM

Mersin Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Bitlis arası kaç km? Mersin Bitlis arası kaç saat? Mersin Bitlis yol tarifi? Mersin Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Mersin Bitlis Arası Kaç KM

Mersin Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 849 km’dir. Mersin Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 716 km’dir.

Mersin Bitlis Arası Kaç Saat

Mersin Bitlis arası kaç saat; Mersin Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 849 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Mersin Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 716 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 27 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 27 dakika

Mersin Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 849 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.