İçeriğe geç

Mersin Bingöl Arası Kaç KM

Mersin Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Bingöl arası kaç km? Mersin Bingöl arası kaç saat? Mersin Bingöl yol tarifi? Mersin Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Bingöl Arası Kaç KM

Mersin Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 739 km’dir. Mersin Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 574 km’dir.

Mersin Bingöl Arası Kaç Saat

Mersin Bingöl arası kaç saat; Mersin Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 739 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Mersin Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 574 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Mersin Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 739 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.