İçeriğe geç

Mersin Bilecik Arası Kaç KM

Mersin Bilecik arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Bilecik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Bilecik arası kaç km? Mersin Bilecik arası kaç saat? Mersin Bilecik yol tarifi? Mersin Bilecik arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Bilecik İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bilecik ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bilecik ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bilecik ili yüzölçümü yaklaşık 4,307 km2’dir. Bilecik ilinin coğrafi konumu ise 39° 40° 31K  29° 43’30° 41’D GPS  koordinatlarıdır.

Mersin Bilecik Arası Kaç KM

Mersin Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 762 km’dir. Mersin Bilecik arası mesafe havayolu ile yaklaşık 550 km’dir.

Mersin Bilecik Arası Kaç Saat

Mersin Bilecik arası kaç saat; Mersin Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 762 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Bilecik arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Mersin Bilecik arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 550 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Mersin Bilecik Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 762 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Bilecik Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Bilecik arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bilecik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bilecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.