İçeriğe geç

Mersin Bayburt Arası Kaç KM

Mersin Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Bayburt arası kaç km? Mersin Bayburt arası kaç saat? Mersin Bayburt yol tarifi? Mersin Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Bayburt Arası Kaç KM

Mersin Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 848 km’dir. Mersin Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 620 km’dir.

Mersin Bayburt Arası Kaç Saat

Mersin Bayburt arası kaç saat; Mersin Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 848 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 620 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Mersin Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 848 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.