İçeriğe geç

Mersin Batman Arası Kaç KM

Mersin Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Batman arası kaç km? Mersin Batman arası kaç saat? Mersin Batman yol tarifi? Mersin Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Mersin Batman Arası Kaç KM

Mersin Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 694 km’dir. Mersin Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 587 km’dir.

Mersin Batman Arası Kaç Saat

Mersin Batman arası kaç saat; Mersin Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 694 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mersin Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 587 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

 1 saat 20 dakika

Mersin Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 694 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.