İçeriğe geç

Mersin Bartın Arası Kaç KM

Mersin Bartın arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Bartın arası kaç km? Mersin Bartın arası kaç saat? Mersin Bartın yol tarifi? Mersin Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km² ’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin Bartın Arası Kaç KM

Mersin Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 783 km’dir. Mersin Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 564 km’dir.

Mersin Bartın Arası Kaç Saat

Mersin Bartın arası kaç saat; Mersin Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 783 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mersin Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Mersin Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 564 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Mersin Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 783 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.