İçeriğe geç

Mersin Balıkesir Arası Kaç KM

Mersin Balıkesir arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Balıkesir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Balıkesir arası kaç km? Mersin Balıkesir arası kaç saat? Mersin Balıkesir yol tarifi? Mersin Balıkesir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Balıkesir İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Balıkesir Arası Kaç KM

Mersin Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 927 km’dir. Mersin Balıkesir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 677 km’dir.

Mersin Balıkesir Arası Kaç KM

Mersin Balıkesir Arası Kaç Saat

Mersin Balıkesir arası kaç saat; Mersin Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 927 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Balıkesir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Balıkesir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 677 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Mersin Balıkesir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 927 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Balıkesir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Balıkesir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.