İçeriğe geç

Mersin Aydın Arası Kaç KM

Mersin Aydın arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Aydın arası kaç km? Mersin Aydın arası kaç saat? Mersin Aydın yol tarifi? Mersin Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Mersin Aydın Arası Kaç KM

Mersin Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 823 km’dir. Mersin Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 559 km’dir.

Mersin Aydın Arası Kaç KM

Mersin Aydın Arası Kaç Saat

Mersin Aydın arası kaç saat; Mersin Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 823 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Mersin Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 559 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Mersin Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 823 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.