Mersin Ayaş Arası Kaç KM

Mersin Ayaş arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Ayaş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Ayaş arası kaç km? Mersin Ayaş arası kaç saat? Mersin Ayaş yol tarifi? Mersin Ayaş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Ayaş İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ilinin yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 36° 48′ 43.5708” Kuzey ve 34° 38′ 29.3244” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ayaş ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ayaş ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,041 km2dir. Ayaş ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 1′ 9.9408” Kuzey ve 32° 19′ 55.9452” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin Ayaş Arası Kaç KM

Mersin Ayaş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 61 km’dir.

Mersin Ayaş Arası Kaç KM

Mersin Ayaş Arası Kaç Saat

Mersin Ayaş arası kaç saat; Mersin Ayaş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 61 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Mersin Ayaş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Mersin Ayaş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Ayaş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 61 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 4 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 5 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Ayaş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Ayaş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ayaş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ayaş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.