İçeriğe geç

Mersin Ayaş Arası Kaç KM

Mersin Ayaş arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Ayaş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Ayaş arası kaç km? Mersin Ayaş arası kaç saat? Mersin Ayaş yol tarifi? Mersin Ayaş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Ayaş İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdenizbölgesinde yer alan Mersin ilinin yüzölçümü yaklaşık 15,620km2’dir.Mersin ilinin coğrafi konumu ise 36° 48′ 43.5708” Kuzey ve 34° 38′ 29.3244” DoğuGPS koordinatlarıdır.

Ayaş ilçesi;

İç Anadolubölgesinde yer alan Ayaşilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,041km2dir.Ayaş ilçesinin coğrafi konumu ise40° 1′ 9.9408” Kuzey ve 32° 19′ 55.9452” DoğuGPSkoordinatlarıdır.

Mersin Ayaş Arası Kaç KM

Mersin Ayaş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 554 km’dir.

Mersin Ayaş Arası Kaç KM

Mersin Ayaş Arası Kaç Saat

Mersin Ayaş arası kaç saat; Mersin Ayaş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 554 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakikasürmektedir. Mersin Ayaş arası mesafe otobüs ile yaklaşık8 saatsürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Mersin Ayaş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Ayaş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 554 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Ayaş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Ayaş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ayaş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ayaş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.