İçeriğe geç

Mersin Artvin Arası Kaç KM

Mersin Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Artvin arası kaç km? Mersin Artvin arası kaç saat? Mersin Artvin yol tarifi? Mersin Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Artvin Arası Kaç KM

Mersin Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1117 km’dir. Mersin Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 789 km’dir.

Mersin Artvin Arası Kaç KM

Mersin Artvin Arası Kaç Saat

Mersin Artvin arası kaç saat; Mersin Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1117 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika  sürmektedir. Mersin Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 789 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Mersin Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1117 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 90 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.