İçeriğe geç

Mersin Ardahan Arası Kaç KM

Mersin Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Ardahan arası kaç km? Mersin Ardahan arası kaç saat? Mersin Ardahan yol tarifi? Mersin Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Ardahan Arası Kaç KM

Mersin Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1146 km’dir. Mersin Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 846 km’dir.

Mersin Ardahan Arası Kaç KM

Mersin Ardahan Arası Kaç Saat

Mersin Ardahan arası kaç saat; Mersin Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1146 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Mersin Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Mersin Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 846 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Mersin Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1146 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 92 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.