Mersin Antakya Arası Kaç KM

Mersin Antakya arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Antakya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Antakya arası kaç km? Mersin Antakya arası kaç saat? Mersin Antakya yol tarifi? Mersin Antakya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Antakya İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ilinin yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 36° 48′ 43.5708” Kuzey ve 34° 38′ 29.3244” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Antakya ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antakya ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 703 km2dir. Antakya ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 12′ 8.2296” Kuzey ve 36° 9′ 40.7664” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin Antakya Arası Kaç KM

Mersin Antakya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 270 km’dir.

Mersin Antakya Arası Kaç KM

Mersin Antakya Arası Kaç Saat

Mersin Antakya arası kaç saat; Mersin Antakya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 270 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Antakya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Mersin Antakya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Antakya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 270 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Antakya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Antakya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Antakya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antakya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.