Mersin Alanya Arası Kaç KM

Mersin Alanya arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Alanya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Alanya arası kaç km? Mersin Alanya arası kaç saat? Mersin Alanya yol tarifi? Mersin Alanya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Alanya İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ilinin yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Alanya ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Alanya ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1.582 km2dir. Alanya ilçesinin coğrafi konumu ise 36°30’07” ve 36°36’31” kuzey enlemleri ile 31°38’40” ve 32°32’02” doğu boylamı GPS koordinatlarıdır.

Mersin Alanya Arası Kaç KM

Mersin Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 350 km’dir. Mersin Alanya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 147 km’dir.

Mersin Alanya Arası Kaç KM

Mersin Alanya Arası Kaç Saat

Mersin Alanya arası kaç saat; Mersin Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 350 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Mersin Alanya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Mersin Alanya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 147 kilometredir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Mersin Alanya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 350 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Alanya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Alanya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Alanya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Alanya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.