İçeriğe geç

Mersin Aksaray Arası Kaç KM

Mersin Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Aksaray arası kaç km? Mersin Aksaray arası kaç saat? Mersin Aksaray yol tarifi? Mersin Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Aksaray Arası Kaç KM

Mersin Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 267 km’dir. Mersin Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 182 km’dir.

Mersin Aksaray Arası Kaç KM

Mersin Aksaray Arası Kaç Saat

Mersin Aksaray arası kaç saat; Mersin Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 267 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Mersin Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Mersin Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 182 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Mersin Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 267 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.