İçeriğe geç

Mersin Ağrı Arası Kaç KM

Mersin Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Ağrı arası kaç km? Mersin Ağrı arası kaç saat? Mersin Ağrı yol tarifi? Mersin Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS       koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin Ağrı Arası Kaç KM

Mersin Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1027 km’dir. Mersin Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 798 km’dir.

Mersin Ağrı Arası Kaç KM

Mersin Ağrı Arası Kaç Saat

Mersin Ağrı arası kaç saat; Mersin Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1027 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 798 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Mersin Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1027 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 83 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.