İçeriğe geç

Mersin Afyon Arası Kaç KM

Mersin Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Afyon arası kaç km? Mersin Afyon arası kaç saat? Mersin Afyon yol tarifi? Mersin Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin Afyon Arası Kaç KM

Mersin Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 579 km’dir. Mersin Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 421 km’dir.

Mersin Afyon Arası Kaç KM

Mersin Afyon Arası Kaç Saat

Mersin Afyon arası kaç saat; Mersin Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 579 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 421 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Mersin Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 579 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.