İçeriğe geç

Mersin Adıyaman Arası Kaç KM

Mersin Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Adıyaman arası kaç km? Mersin Adıyaman arası kaç saat? Mersin Adıyaman yol tarifi? Mersin Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin Adıyaman Arası Kaç KM

Mersin Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 407 km’dir. Mersin Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 339 km’dir.

Mersin Adıyaman Arası Kaç KM

Mersin Adıyaman Arası Kaç Saat

Mersin Adıyaman arası kaç saat; Mersin Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 407 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 339 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Mersin Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 407 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.