İçeriğe geç

Merkezefendi Yol Tarifi

Denizli Merkezefendi yol tarifi; yazımızda öncelikle Merkezefendi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Merkezefendi’ye nasıl gidilir? Merkezefendi yol tarifi? Merkezefendi yol haritası? Merkezefendi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Merkezefendi İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Merkezefendi, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Merkezefendi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 336 km2’dir. Merkezefendi ilçesinin rakımı ise 392 m olarak hesaplanmıştır. Merkezefendi ilinin Kuzeyinde ve doğusunda ise Pamukkale, batısında Babadağ, Güneyinde ise Tavas ilçeleri bulunmaktadır. Merkezefendi ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Merkezefendi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Merkezefendi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 311.177 nüfusa sahiptir.

Merkezefendi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Merkezefendi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Merkezefendi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Merkezefendi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Merkezefendi’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Merkezefendi’ye Nasıl Gidilir? Merkezefendi Yol Tarifi

Merkezefendi’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Merkezefendi’ye gelebilirsiniz. Merkezefendi karayolu ile Denizli şehir merkezine 8,2 km, İstanbul’a yaklaşık 582 km, Ankara’ya yaklaşık 484 km, İzmir’den ise yaklaşık 238 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Denizli Şehir Merkezinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Merkezefendi ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Denizli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Denizli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Merkezefendi ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.