İçeriğe geç

Meriç Yol Tarifi

Edirne Meriç yol tarifi; yazımızda öncelikle Meriç şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Meriç’e nasıl gidilir? Meriç yol tarifi? Meriç yol haritası? Meriç İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Meriç İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Edirne’nin ilçesi olan Meriç, Edirne’nin yerleşim yerlerinden biridir. Meriç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 438 km2’dir. Meriç ilçesinin rakımı ise 42 m olarak hesaplanmıştır. Meriç ilinin doğusunda ise Uzunköprü, Güneyinde ise İpsala ilçeleri bulunmaktadır. Meriç ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Meriç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Meriç ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.681 nüfusa sahiptir.

Meriç İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Meriç Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Meriç’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Meriç Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Meriç’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Meriç’e Nasıl Gidilir? Meriç Yol Tarifi

Meriç’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Meriç’e gelebilirsiniz. Meriç karayolu ile Edirne şehir merkezine 89 km, İstanbul’a yaklaşık 283 km, Ankara’ya yaklaşık 736 km, İzmir’den ise yaklaşık 570 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Edirne’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Edirne demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Meriç ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.