İçeriğe geç

Meriç Posta Kodu

Meriç Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Meriç Posta Kodu Sorgulama

Meriç’ de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Meriç ilçesi Hakkında

Meriç ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz yirmi birinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Edirne’nin ilçesi olan Meriç, Edirne’nin yerleşim yerlerinden biridir. Meriç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 438 km2’dir. Rakımı ise 42 m olarak hesaplanmıştır. Meriç ilinin doğusunda ise Uzunköprü, Güneyinde ise İpsala ilçeleri bulunmaktadır. Meriç ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Meriç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Meriç ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 13.535 nüfusa sahiptir.

Meriç Posta Kodu
Meriç Posta Kodu