İçeriğe geç

Meram Yol Tarifi

Konya Meram yol tarifi; yazımızda öncelikle Meram şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Meram’a nasıl gidilir? Meram yol tarifi? Meram yol haritası? Meram İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Meram İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Meram, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Meram İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.822 km2’dir. Meram ilçesinin rakımı ise 1.027 m olarak hesaplanmıştır. Meram ilçesinin Kuzeyinde Derbent ve Selçuklu, doğusunda Karatay ve Çumra, batısında Seydişehir ve Beyşehir, Güneyinde ise Akören ilçeleri bulunmaktadır. Meram ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Meram İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Meram ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre            344.546 nüfusa sahiptir.

Meram İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Meram Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Meram’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Meram Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Meram’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Meram’a Nasıl Gidilir? Meram Yol Tarifi

Meram’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Meram’a gelebilirsiniz. Meram karayolu ile Konya şehir merkezine 41.5 km, İstanbul’a yaklaşık 747 km, Ankara’ya yaklaşık 311 km, İzmir’den ise yaklaşık 573 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Meram ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Meram ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.