İçeriğe geç

Menteşe Yol Tarifi

Muğla Menteşe yol tarifi; yazımızda öncelikle Menteşe şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Menteşe’ye nasıl gidilir? Menteşe yol tarifi? Menteşe yol haritası? Menteşe İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Menteşe İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçesi olan Menteşe, Muğla’nın yerleşim yerlerinden biridir. Menteşe İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.659 km2’dir. Menteşe ilçesinin rakımı ise 685 m olarak hesaplanmıştır. Menteşe ilçesinin Kuzeyinde Kavaklıdere ve Yatağan, doğusunda Denizli, batısında Milas, Güneyinde ise Ula ve Köyceğiz ilçeleri bulunmaktadır. Menteşe ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Menteşe İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Menteşe ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 115.059 nüfusa sahiptir.

Menteşe İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Menteşe Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Menteşe’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Menteşe Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Menteşe’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Menteşe’ye Nasıl Gidilir? Menteşe Yol Tarifi

Menteşe’ye kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Menteşe’ye gelebilirsiniz. Menteşe karayolu ile Muğla şehir merkezine 12.2 km, İstanbul’a yaklaşık 670 km, Ankara’ya yaklaşık 605 km, İzmir’den ise yaklaşık 211 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muğla Şehir Merkezinde yer alan Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Menteşe ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.