İçeriğe geç

Mengen Yol Tarifi

Bolu Mengen yol tarifi; yazımızda öncelikle Mengen şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mengen’e nasıl gidilir? Mengen yol tarifi? Mengen yol haritası? Mengen İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mengen İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu’nun ilçesi olan Mengen, Bolu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Mengen İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 874 km2’dir. Mengen ilçesinin rakımı ise 616 m olarak hesaplanmıştır. Mengen ilinin Kuzeyinde Zonguldak, doğusunda ise Karabük, batısında Düzce, Güneyinde ise Yeniçağa ve Bolu merkez ilçeleri bulunmaktadır. Mengen ilçesi Karsal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mengen İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mengen ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.953 nüfusa sahiptir.

Mengen İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Mengen Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Mengen’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Mengen Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mengen’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Mengen’e Nasıl Gidilir? Mengen Yol Tarifi

Mengen’e kara yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Mengen’e gelebilirsiniz. Mengen karayolu ile Bolu şehir merkezine 43,5 km, İstanbul’a yaklaşık 328 km, Ankara’ya yaklaşık 178 km, İzmir’den ise yaklaşık 680 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.