İçeriğe geç

Menemen Yol Tarifi

İzmir Menemen yol tarifi; yazımızda öncelikle Menemen şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Menemen’e nasıl gidilir? Menemen yol tarifi? Menemen yol haritası? Menemen İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Menemen İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Menemen, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Menemen İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 573 km2’dir. Menemen ilçesinin rakımı ise 12 m olarak hesaplanmıştır. Menemen ilçesinin Kuzeyinde Aliağa ve Foça, doğusunda Manisa, Güneyinde ise Çiğli, Karşıyaka ve Bornova ilçeleri bulunmaktadır. Menemen ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Menemen İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Menemen ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 179.881 nüfusa sahiptir.

Menemen İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Menemen Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Menemen’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Menemen Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Menemen’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Menemen’e Nasıl Gidilir? Menemen Yol Tarifi

Menemen’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Menemen’e gelebilirsiniz. Menemen karayolu ile İzmir şehir merkezine 37.2 km, İstanbul’a yaklaşık 465 km, Ankara’ya yaklaşık 618 km, Bursa’dan ise yaklaşık 330 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Menemen ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Menemen ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.