İçeriğe geç

Menderes Yol Tarifi

İzmir Menderes yol tarifi; yazımızda öncelikle Menderes şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Menderes’e nasıl gidilir? Menderes yol tarifi? Menderes yol haritası? Menderes İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Menderes İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Menderes, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Menderes İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 777 km2’dir. Menderes ilçesinin rakımı ise 130 m olarak hesaplanmıştır. Menderes ilçesinin Kuzeyinde Gaziemir ve Karabağlar, doğusunda Torbalı, batısında Seferihisar, Güneyinde ise Selçuk ilçeleri bulunmaktadır. Menderes ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Menderes İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Menderes ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 97.123nüfusa sahiptir.

Menderes İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Menderes Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Menderes’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Menderes Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Menderes’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Menderes’e Nasıl Gidilir? Menderes Yol Tarifi

Menderes’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Menderes’e gelebilirsiniz. Menderes karayolu ile İzmir şehir merkezine 23.8 km, İstanbul’a yaklaşık 504 km, Ankara’ya yaklaşık 614 km, Bursa’dan ise yaklaşık 370 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Menderes ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Menderes ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.