İçeriğe geç

Melikgazi Yol Tarifi

Kayseri Melikgazi yol tarifi; yazımızda öncelikle Melikgazi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Melikgazi’ye nasıl gidilir? Melikgazi yol tarifi? Melikgazi yol haritası? Melikgazi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Melikgazi İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Melikgazi, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Melikgazi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 668 km2’dir. Melikgazi ilçesinin rakımı ise 1.059 m olarak hesaplanmıştır. Melikgazi ilçesinin Kuzeyinde Kocasinan, doğusunda Bünyan, batısında İncesu ve Hacılar, Güneyinde ise Talas ve Develi ilçeleri bulunmaktadır. Melikgazi ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Melikgazi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Melikgazi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 571.166 nüfusa sahiptir.

Melikgazi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Melikgazi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Melikgazi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Melikgazi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Melikgazi’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Melikgazi’ye Nasıl Gidilir? Melikgazi Yol Tarifi

Melikgazi’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Melikgazi’ye gelebilirsiniz. Melikgazi karayolu ile Kayseri şehir merkezine 26.2 km, İstanbul’a yaklaşık 792 km, Ankara’ya yaklaşık 347 km, İzmir’den ise yaklaşık 876 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kayseri Şehir Merkezinde yer alan Kayseri Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kayseri Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Melikgazi ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kayseri’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kayseri demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Melikgazi ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.