İçeriğe geç

Mecitözü Yol Tarifi

Çorum Mecitözü yol tarifi; yazımızda öncelikle Mecitözü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mecitözü’ne nasıl gidilir? Mecitözü yol tarifi? Mecitözü yol haritası? Mecitözü İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mecitözü İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan Mecitözü, Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. Mecitözü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 825 km2’dir. Mecitözü ilçesinin rakımı ise 811 m olarak hesaplanmıştır. Mecitözü ilinin Kuzeyinde ve doğusunda Amasya, batısında Çorum Merkez, güneyinde Ortaköy ilçeleri bulunmaktadır. Mecitözü ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mecitözü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mecitözü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.934 nüfusa sahiptir.

Mecitözü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Mecitözü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Mecitözü’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Mecitözü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mecitözü’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Mecitözü’ne Nasıl Gidilir? Mecitözü Yol Tarifi

Mecitözü’ne kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Mecitözü’ne gelebilirsiniz. Mecitözü karayolu ile Çorum şehir merkezine 62,5 km, İstanbul’a yaklaşık 682 km, Ankara’ya yaklaşık 276 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.034 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ulaşımı yoktur.