İçeriğe geç

Mazıdağı Yol Tarifi

Mardin Mazıdağı yol tarifi; yazımızda öncelikle Mazıdağı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mazıdağı’na nasıl gidilir? Mazıdağı yol tarifi? Mazıdağı yol haritası? Mazıdağı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mazıdağı İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin’in ilçesi olan Mazıdağı, Mardin’in yerleşim yerlerinden biridir. Mazıdağı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 850 km2’dir. Mazıdağı ilçesinin rakımı ise 1.048 m olarak hesaplanmıştır. Mazıdağı ilçesinin Kuzeyinde Diyarbakır, doğusunda Savur ve Artuklu, batısında Derik, Güneyinde ise Kızıltepe ve Derik ilçeleri bulunmaktadır. Mazıdağı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mazıdağı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mazıdağı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 36.304 nüfusa sahiptir.

Mazıdağı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Mazıdağı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Mazıdağı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Mazıdağı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mazıdağı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Mazıdağı’na Nasıl Gidilir? Mazıdağı Yol Tarifi

Mazıdağı’na kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Mazıdağı’na gelebilirsiniz. Mazıdağı karayolu ile Mardin şehir merkezine 31.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.458 km, Ankara’ya yaklaşık 1.023 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.431 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Mardin Şehir Merkezinde yer alan Mardin Havalimanı’na gidebilirsiniz. Mardin Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Mazıdağı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mardin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mardin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Mazıdağı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.