İçeriğe geç

Mazgirt Yol Tarifi

Tunceli Mazgirt yol tarifi; yazımızda öncelikle Mazgirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mazgirt’e nasıl gidilir? Mazgirt yol tarifi? Mazgirt yol haritası? Mazgirt İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mazgirt İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli’nin ilçesi olan Mazgirt, Tunceli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Mazgirt İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 702 km2’dir. Mazgirt ilçesinin rakımı ise 1.413 m olarak hesaplanmıştır. Mazgirt ilçesinin Kuzeyinde Nazımiye ve Tunceli Merkez, doğusunda ve güneyinde Elazığ, batısında Pertek ilçeleri bulunmaktadır. Mazgirt ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mazgirt İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mazgirt ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.778 nüfusa sahiptir.

Mazgirt İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Mazgirt Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Mazgirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Mazgirt Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mazgirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Mazgirt’e Nasıl Gidilir? Mazgirt Yol Tarifi

Mazgirt’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Mazgirt’e gelebilirsiniz. Mazgirt karayolu ile Tunceli şehir merkezine 34.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.219 km, Ankara’ya yaklaşık 876 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.572 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tunceli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tunceli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Mazgirt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.