İçeriğe geç

Marmaris Yol Tarifi

Muğla Marmaris yol tarifi; yazımızda öncelikle Marmaris şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Marmaris’e nasıl gidilir? Marmaris yol tarifi? Marmaris yol haritası? Marmaris İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Marmaris İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçesi olan Marmaris, Muğla’nın yerleşim yerlerinden biridir. Marmaris İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 906 km2’dir. Marmaris ilçesinin rakımı ise 5 m olarak hesaplanmıştır. Marmaris ilçesinin doğusunda Ula ve Köyceğiz ilçeleri bulunmaktadır. Marmaris ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Marmaris İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Marmaris ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 94.749 nüfusa sahiptir.

Marmaris İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Marmaris Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Marmaris’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Marmaris Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Marmaris’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Marmaris’e Nasıl Gidilir? Marmaris Yol Tarifi

Marmaris’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Marmaris’e gelebilirsiniz. Marmaris karayolu ile Muğla şehir merkezine 65.8 km, İstanbul’a yaklaşık 723 km, Ankara’ya yaklaşık 651 km, İzmir’den ise yaklaşık 264 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muğla Şehir Merkezinde yer alan Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Marmaris ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.