Marmaris Datça Arası Kaç KM

Marmaris Datça arası kaç km; yazımızda öncelikle Marmaris ve Datça şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Marmaris Datça arası kaç km? Marmaris Datça arası kaç saat? Marmaris Datça yol tarifi? Marmaris Datça arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Marmaris ile Datça İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Marmaris ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Marmaris ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 906 km²’dir. Marmaris ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 51′ 17.7660” Kuzey ve 28° 16′ 15.1608” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Datça ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Datça ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 436 km2dir. Datça ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 43′ 34.3740” Kuzey ve 27° 41′ 9.0384” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Marmaris Datça Arası Kaç KM

Marmaris Datça arası mesafe karayolu ile yaklaşık 80 km’dir. Marmaris Datça arası mesafe havayolu ile yaklaşık 65 km’dir.

Marmaris Datça Arası Kaç KM

Marmaris Datça Arası Kaç Saat

Marmaris Datça arası kaç saat; Marmaris Datça arası mesafe karayolu ile yaklaşık 80 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Marmaris Datça arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Marmaris Datça arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 65 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Marmaris Datça Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Marmaris Datça arası mesafe karayolu ile yaklaşık 80 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Marmaris Datça Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Marmaris Datça arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Marmaris’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Marmaris’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Datça’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Datça’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.