İçeriğe geç

Marmaraereğlisi Yol Tarifi

Tekirdağ Marmaraereğlisi yol tarifi; yazımızda öncelikle Marmaraereğlisi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Marmaraereğlisi’ne nasıl gidilir? Marmaraereğlisi yol tarifi? Marmaraereğlisi yol haritası? Marmaraereğlisi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Marmaraereğlisi İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ’ın ilçesi olan Marmaraereğlisi, Tekirdağ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Marmaraereğlisi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 175 km2’dir. Marmaraereğlisi ilçesinin rakımı ise 5 m olarak hesaplanmıştır. Marmaraereğlisi ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Çorlu, doğusunda İstanbul, ilçeleri bulunmaktadır. Marmaraereğlisi ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Marmaraereğlisi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Marmaraereğlisi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 26.007 nüfusa sahiptir.

Marmaraereğlisi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Marmaraereğlisi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Marmaraereğlisi’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Marmaraereğlisi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Marmaraereğlisi’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Marmaraereğlisi’ne Nasıl Gidilir? Marmaraereğlisi Yol Tarifi

Marmaraereğlisi’ne kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Marmaraereğlisi’ne gelebilirsiniz. Marmaraereğlisi karayolu ile Tekirdağ şehir merkezine 82 km, İstanbul’a yaklaşık 114 km, Ankara’ya yaklaşık 570 km, İzmir’den ise yaklaşık 592 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tekirdağ Şehir Merkezinde yer alan Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Atatürk Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Marmaraereğlisi ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tekirdağ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tekirdağ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Marmaraereğlisi ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.