İçeriğe geç

Marmaraereğlisi Posta Kodu

Marmaraereğlisi Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Marmaraereğlisi Posta Kodu Sorgulama

Marmaraereğlisi’nde yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Marmaraereğlisi ilçesi Hakkında

Marmaraereğlisi ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz kırk üçüncü en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ’ın ilçesi olan Marmaraereğlisi, Tekirdağ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Marmaraereğlisi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 86 km2’dir. Rakımı ise 146 m olarak hesaplanmıştır. Marmaraereğlisi ilçesinin Kuzeyinde Kapaklı, doğusunda İstanbul, Güneyinde ise Ergene ve Çorlu ilçeleri bulunmaktadır. Marmaraereğlisi ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Marmaraereğlisi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Marmaraereğlisi ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 27.061 nüfusa sahiptir.

Marmaraereğlisi Posta Kodu
Marmaraereğlisi Posta Kodu