İçeriğe geç

Marmara Yol Tarifi

Balıkesir Marmara yol tarifi; yazımızda öncelikle Marmara şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Marmara’ya nasıl gidilir? Marmara yol tarifi? Marmara yol haritası? Marmara İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Marmara İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Marmara, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Marmara İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 134 km2’dir. Marmara ilçesinin rakımı ise 38 m olarak hesaplanmıştır. Marmara ilinin Güneyinde ise Erdek ilçeleri bulunmaktadır. Marmara ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Marmara İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Marmara ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9.730 nüfusa sahiptir.

Marmara İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Marmara Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Marmara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Marmara Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Marmara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Marmara’ya Nasıl Gidilir? Marmara Yol Tarifi

Marmara’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Marmara’ya gelebilirsiniz. Marmara karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 177 km, İstanbul’a yaklaşık 308 km, Ankara’ya yaklaşık 561 km, İzmir’den ise yaklaşık 356 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Marmara ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Marmara ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.